Letos jsem poprvé vycestoval za dovolenou do zahraničí od doby, co jsem vegan. I když jsem měl zajištěné stravování all inclusive, nikdy nevíte, co vás může počkat, a proto jsem se vybavil zásobou tofu a tempehu :) Při výběru dovolené jsem se ptal  všech dostupných CK, jestli je možné zajistit veganskou stravu, bylo mi řečeno, že to není možné. Nakonec jsem vybral ubytování v apartmánu Nido del Agila v Puerto Ricu na Gran Canarii. CK jsem nahlásil veganskou stravu do letadla.

This year i had first vacation abroad since i am vegan. Even i payed for all inclusive program, you never know, what would can happen. Thats why i took supplies of tofu and tempeh with me :) To choose right destination i asked all travel agencies, if its possible to get provided vegan diet, but answer was negative. Finally i chose accomodation in Nido del Agila apartment in Puerto Rico, Gran Canaria. I requested vegan food during flight.

Jelikož jsem vstával ve 4 ráno a letadlo odlétalo až v 11:30, rozhodl jsem se, že si na cestu vezmu cheesburger z Forkys a nějaké raw tyčinky. V letadle jsem dostal zeleninový salát, manner oplatky a sýrovou bagetu :).

As i woke up at 4 am and plane departure was scheduled at 11:30, i decided to take cheesburger from Forkys and raw bars. In the plane i got for food veggie salad, manner wafers and cheese baguette.

IMG_1373 update

 

IMG_1386

 

Po příjezdu do apartmánu mě čekala večeře. Skládala se z rýže, hranolek, růžičkové kapusty, hrášku, červené řepy, kukuřice, hořčice a kečupu :). Těšil jsem se na kanárské  brambory, bohužel byly na menu jenom jednou, takže jsem musel vzít zavděk hranolkami, které asi hodně dlouhou dobu neuvidím :).

After my arrival my first meal was dinner. I had rice, chips, kale, pea, beet root, corn, mustard and ketchup :) I was looking forward to canarian potatoes, unfortunately they were on menu only once, so i needed to get along with with chips, which i would not see for a long time :)

IMG_1401

Na snídani jsem si většinou dal fazole v tomatové omáčce s chlebem nebo ovoce – banány, kiwi.

For breakfast i got usually beans in tomato sauce with bread or fruits – bananas, kiwi.

IMG_1392

 

Oběd byl většinou ve stejném duchu jako večeře. Kdybych byl jenom o přílohách, tak bych to asi dlouhou dobu nevydržel. Občas byla grilovaná zelenina – cuketa, salát. Zvykl jsem si na pokoji orestovat tofu nebo tempeh a přinést s sebou.

Lunch was mostly the same as dinner. If i eat only side dishes, i would not stand it for the long time. Sometimes there was grilled zucchini and salad also. I used to heat up tofu or tempeh and take with me to dining room.

IMG_1457

IMG_1496

Vyrazil jsem taky do místních supermarketů Spar a Dino zjistit, co mají dobrého, abych si zpestřil jídelníček. Objevil jsem výbornou vegan majonézu, hummus, sójové burgery, takže jsem byl spokojený. Taky jsem si koupil výbornou zelenino-ovocnou šťávu z červené řepy, hroznů a pomeranče.

I went shopping to local supermarkets Spar and Dino to find out, what they have for me to variegate my diet. I discovered delicious vegan mayo, hummus, soy burgers, so i was satisfied. Also bought great veggie-fruit juice from beet root, grapes and orange.

IMG_1508

IMG_1448

IMG_1450

IMG_1498

Jinak samozřejmě měli spoustu ovoce, zeleniny, i sójové mléko. Tofu ani tempeh jsem nikde neviděl, to mi vůbec nevadilo :).Navíc skoro v každé restauraci nabízeli smoothie, takže nějaká hladovka určitě nehrozila :). Celkově můžu říct, že dovolená se vydařila a pokud si nechcete vařit sami, tak určitě doporučuji si zarezervovat all inclusive a vzít si nějaké zásoby z domu a máte vystaráno.

They have of course lot of veggies, fruits, even soy milk. Tofu or tempeh i didnt see anywhere, but it didnt concern me at all :) Besides in almost every restaurant they had smoothies on menu, so there was no chance for starving :). Finally i can say, that my vacation was great and if you dont want to cook for yourselves, i definitely recommend to buy all inclusive and take also some supplies from home and you dont need to be worry about anything.

IMG_1587

IMG_1528

IMG_1539

 

 

EDIT: Video z dovolené najdete tady : / video from vacation you can find here:

Facebook Comments

Leave a Reply


Recent posts

Vegan Sweet Bar –...

Posted on Dub - 25 - 2018

0 Comment

Co jsem dnes jedl...

Posted on Dub - 23 - 2018

0 Comment

Alexýr – nové rostlinné...

Posted on Dub - 20 - 2018

0 Comment

Co jsem dnes jedl...

Posted on Dub - 19 - 2018

0 Comment